Imbir

Już starożytni Chińczycy wiedzieli jak wielką moc ma imbir. Sprawdź jaki skarb natura nam dała w pod postacią tego niepozornego korzenia.

Imbir

Korzeń imbiru posiada wiele substancji min. Olejek eteryczny, zinferon i gingerol. Dzięki tym posiada wiele właściwości leczniczych. Herbata z imbirem, woda z imbirem czy imbir z miodemi cokolwiek zawierające imbir może nam pomóc na wiele dolegliwości wiele dolegliwości.

Regularne stosowanie imbiru korzystnie wpływa na samopoczucie. Niestety w przypadku choroby, tylko, a możę aż wspomaga leczeni, więc przy silnych problemach zdrowotnych zalecamy wizytę u lekarza

Najczęściej w sklepach możemy zaleźć imbir : korzeń imbiru, mielony imbir, kandyzowany czy też marynowany ibir wykorzystywany np. w sushi.

Dodawana do potrawy jest postać mielona ponieważ jest łatwa w użyciu. Imbir cieszy się coraz większą popularnością więc jest dostępny w prawie każdym sklepie ponieważ coraz więcej osób może korzystać z jego cudownych właściowści

Imbir kandyzowany

Naprawdę uniwersalny dodatek, który może wzbogacić każde danie. Pewnie nikt się nie zastanawiał jak zakonserwowany owoc może korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Posiada słodki, a zarazem pikantny smak co sprawia, że niektórzy stosują go zamiast porannej kawy na rozbudzenie organizmu. 

Imbir właściwości lecznicze: 

Imbir właściwość 

Imbir jest rośliną, bez której wiele narodów nie wyobraża sobie codziennego życia. Jego właściwości lecznicze są doceniane w wielu krajach, a szczególnie w Azji. Można go wykorzystywać do wielu potraw co podkreśli ich smak. Dzięki obróbce termicznej uwalniamy jego właściwości lecznicze. Jest bardzo skuteczny jako lekarstwo na przeziębienia: 

  • herbata z imbirem
  • sok z imbiru. 

Napary z imbiru: 

  • doskonały na mdłości nie tylko u kobiet w ciąży. Jest jednym ze składników choroby lokomocyjnej oraz przeciwdziała wymiotom. 
  • plastry z korzenia imbiru 
  • dobrze sprawdzają się przy bólach miesiączkowych 
  • schorzenia stawów, dzięki olejkom imbir może być wykorzystywany podczas masażów 
  • migreny- regularne stosowanie zmniejsza częstotliwość i ilość „ataków” 
  • problemy z trawieniem – dzięki ostremu smakowi wspomaga wydzielanie śliny oraz soku żołądkowego. Imbir pomaga w przypadku bólów brzucha oraz wzdęć, 
  • poprawia krążenie krwi w organizmie 
  • zwiększa koncentracje oraz wydajność umysłową ponieważ jego ostry smak polepsza ukrwienia mózgu 

 

W naszej ofercie możecie zakupić imbir kandyzowany oraz imbir mielony.